Автор: OtchetDP | 16.10.2013

ЦЬОГОРІЧ МОЗ ПЕРЕПЛАТИЛО ПОНАД 50 МЛН. ГРИВЕНЬ НА ЗАКУПІВЛІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

За попередніми підрахунками Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування діяльності Міністерства охорони здоров’я, у 2013-му році МОЗ переплатило понад 50 мільйонів гривень через закупівлю ліків за необґрунтовано завищеними цінами.

Про це йдеться у зверненнях голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування діяльності МОЗ, депутата фракції «Батьківщина» Анатолія Диріва, які він направив до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Держфінінспекції.

У зверненнях наголошується, що у складі МОЗу функціонує установа, яка здійснює моніторинг цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення в країнах ближнього зарубіжжя – Росії, Болгарії, Молдові, Польщі, Словаччині, Угорщині та Чехії.

Проте, як наголошує Анатолій Дирів, володіючи вичерпною інформацію про ціни на ліки за кордоном, МОЗ закуповувало аналогічні ліки за цінами подекуди удвічі дорожче.

Загалом лише на закупівлі 23-х препаратів було переплачено більше 50 млн. гривень. Переважно ці ліки проти серцево-судинних захворювань та онкологічні препарати. Наприклад, на закупівлю 2501 одиниць препарату «АКТИЛІЗЕ» з держбюджету було витрачено 14,5 млн. грн., в той час як Болгарії цей препарат коштує майже вдвічі дешевше. Препарат «Мікамін» був закуплений МОЗом по 8738 грн., хоча в Чехії його вартість становить 3368 грн. Тобто під час закупівлі цього медичного засобу було переплачено понад 5,3 млн. грн.

Тимчасова слідча комісія звертається до контролюючих і правоохоронних органів з вимогою розслідувати розтрати бюджетних коштів та притягнути винних посадовців МОЗу до відповідальності.

Також Анатолій Дирів вимагає терміново вжити необхідних заходів щодо забезпечення ефективного та раціонального використання державних коштів при здійсненні закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення.

byut.com.ua

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: