Автор: OtchetDP | 10.07.2012

Парламент зробив черговий крок до наведення ладу на ринку ліків, — РНБО

Ухвалення Верховною Радою чергового пакета законопроектів дозволить продовжити наведення ладу на ринку лікарських засобів, в тому числі, через впровадження у нашій країні європейських норм, заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Андрій Клюєв.

За його словами, один із законів, ухвалених парламентом 4 липня, забороняє медичним працівникам та фармацевтам рекламувати лікарські препарати та поширювати рекламу торгових марок на медичних бланках. Крім цього він зобов’язує надавати повну інформацію про наявність у продажу аналогів будь-яких ліків, у тому числі, за меншою ціною.

На його думку, цей законопроект насамперед спрямований на захист прав та інтересів громадян, адже ринок лікарських засобів в Україні особливо схильний до цінових зловживань і спекуляцій. Хітами продажів стають ліки, які навіть не входять до складу першого і другого ряду препаратів, що застосовуються для реального лікування хвороб.

«На жаль, деякі лікарі, по суті, стали грати роль комівояжерів фармацевтичних компаній. Це той приклад, коли втручання держави абсолютно виправдано і необхідно. Люди мають право купувати аналогічні за якістю, але більш дешеві препарати. Я дуже сподіваюся, що цей закон, поряд з іншими заходами, дозволить нашим громадянам заощадити значні кошти, сприятиме дотриманню українськими лікарями клятви Гіппократа, а в результаті — позначиться на загальних показниках здоров’я нашого народу», — сказав Андрій Клюєв.

Секретар РНБО заявив, що в результаті поширення практики використання офшорних посередників між безпосередніми виробниками ліків та українськими дистриб’юторами необґрунтовано зростає митна вартість препаратів.

Приміром, за даними Державної митної служби України, з «допомогою» офшорних посередників в 2011 році до нашої країни було ввезено 86,9 т російських препаратів (9% від загального обсягу). Порівняльний аналіз показує, що вартість більшості з проаналізованих ліків російського виробництва в аптеках Києва перевищує ціни їх аналогів в Москві в 1,5-3 рази.

За його словами, для зміни ситуації ще одним законом парламент запровадив ліцензування імпорту. Документ визначає, що умовою ввезення на територію України лікарських засобів є наявність сертифіката якості. Секретар РНБО України наголосив, що цим законом ряд норм українського законодавства гармонізуються з нормами ЄС. Він пояснив, що європейське законодавство вимагає від імпортера лікарських засобів, які ввозяться на територію держав Євросоюзу, наявності уповноваженого представника, який ніс би відповідальність, в тому числі і кримінальну, за якість, безпеку та ефективність імпортованих ліків. «При цьому імпортер повинен забезпечити наявність кваліфікованого персоналу, відповідної матеріально-технічної бази та умов для контролю за якістю ввезених ліків. Саме ці європейські норми тепер прийняті і в Україні», — повідомив Андрій Клюєв.

Джерело: www.rnbo.gov.ua


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: