Автор: OtchetDP | 10.04.2012

Україна посилює контроль за реєстрацією медпрепаратів

Для удосконалення роботи Міністерства охорони здоров’я України та Державного експертного центру МОЗ України в частині здійснення державної реєстрації лікарських засобів і проведення клінічних випробувань був прийнятий наказ №98 від 09.02.2012 року, який встановлює процедури взаємодії даних відомств. Також було створено Комісію з питань державної реєстрації лікарських засобів при МОЗ України.

 «Відповідно до українського законодавства при внесенні препарату до Державного реєстру лікарських засобів України видається реєстраційне посвідчення, також мають затверджуватися маркування, інструкція і методи контролю якості. Фактично ці дані в МОЗ не надавали. Тому й було прийняте рішення про взаємодію експертів і спеціалістів МОЗу в частині підсилення контролю за відповідністю законодавству процедури реєстрації лікарських засобів», — зазначила начальник Управління розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я Людмила Коношевич.

Складність ситуації з наявною системою реєстрації продемонструвало вже перше засідання Комісії. На ньому розглянули 70 експертних висновків, з яких лише 13 із зауваженнями було рекомендовано до реєстрації, всі ж інші з різноманітними порушеннями повернули до експертної установи на доопрацювання.

«Засідання Комісії проводитимуть щотижня. Сподіваємося, що ефективність спільної роботи спеціалістів Міністерства та Державного експертного центру підвищить відповідальність експертів і убезпечить ринок від появи на ньому ліків сумнівної якості та з недоведеною ефективністю», — підкреслила Людмила Коношевич.

Сьогодні в Україні зареєстровано 11 074 медичних препарати, з них 3253 – вітчизняного та 7821 закордонного виробництва.

Джерело: www.moz.gov.ua


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: