Автор: OtchetDP | 10.04.2012

Депутати планують скасувати норму, яка відносить спиртові настоянки до алкогольних напоїв

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з лікарськими засобами, які містять етиловий спирт.

Законопроект № 10284 від 29.03.2012 ініційований депутатами від Партії регіонів Василем Горбалем та Андрієм Деркачем.

Законопроект доповнює статтю 215 Податкового кодексу України нормою про те, що до підакцизних товарів належать спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, за винятком лікарських засобів, виготовлених на основі рослинної сировини, та препаратів, виготовлених на основі таких активних речовин як вітаміни, мінеральні речовини, компоненти амінокислот або жирних кислот, в упаковках для роздрібної торгівлі.

Як йдеться у пояснювальній записці, проект Закону розроблено на численні звернення суб’єктів господарювання, що працюють у фармацевтичній галузі охорони здоров’я, з приводу відсутності єдиного тлумачення органами Державної митної служби України положень законодавства при митному оформленні лікарських засобів, що містять етиловий спирт.

Так, деякими митними органами при митному оформленні лікарських засобів, що містять у своєму складі етанол як допоміжну речовину, запроваджується класифікація таких препаратів у товарній позиції 2208906900 (інші спиртові дистиляти та інші спиртні напої, одержані шляхом перегонки, та інші напої, що містять спирт, у посудинах місткістю 2 л або менше: напої, що містять спирт).

Тож популярні унікальні лікарські засоби (серед них – краплі або розчини Афлубін, Регідрон, Танакан, Канефрон, Пумпан, Галстена, Сінупрет, Імупрет, Бронхіпрет, Гентос, Мастодіон, Іберогаст та багато інших) ставлять в один ряд із алкогольними напоями: коньяком, бренді, ромом, джином та горілкою.

Крім того, статтею 215 Податкового кодексу України до підакцизних товарів віднесено спирт етиловий і спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби, нафтопродукти, скраплений газ, легкові автомобілі, причепи і мотоцикли.

Отже, ліки можуть стати предметом розкоші.

Зазначені спроби співробітників митниці змінити порядок митного оформлення лікарських засобів із вмістом етанолу вже призвели до суттєвих збитків, пов’язаних із затримками транспорту у зоні митного контролю, псуванням лікарських засобів під впливом низької температури повітря, зривом графіку постачання лікарських засобів до закладів охорони здоров’я.

Віднесення ліків до підакцизних товарів призведе до окремої реєстрації фармацевтичних дистрибуторів як платників акцизного податку та неминучого зростання цін на ліки.

 Джерело: portal.rada.gov.ua


Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Рубрики

%d такие блоггеры, как: